top of page
IMG_9275_edited.jpg

Chtěla jsem patřit ke světu umění, ale ze školy jsem vyšla jako inženýrka. Později jsem objevila arteterapii, která do mého života přinesla barvy, štětce a velké desky na obrázky. Zůstala jsem u ní.

 

Malovat jsem se naučila postupně. Nejde mi to samo, ale dost na to, aby skrze obrázky mohla mluvit moje duše. Líbí se mi pokládat barvy vedle sebe, líbí se mi čekání, jak to nakonec dopadne. Na hotový obrázek se dívám celé hodiny, jsem s ním, dokud jeho zprávu v úplnosti nepřijmu. 

Zdálo by se, že úlohou terapie je zjistit, co je s námi v nepořádku, co se nepovedlo. Ve skutečnosti potřebujeme do svých životů vnést princip tvořivosti - potřebujeme na sebe začít nahlížet novým (laskavým) způsobem. To nám umožní opustit konání, jež je pouhou reakcí na podněty, které přicházejí z okolního světa. Tvořivost přináší čerstvý vítr a konečně napíná plachty. 

Vladislava Marková

Zabývám se psychologickým poradenstvím a psychoterapií, vedu sebezkušenostní skupiny. Druhou polovinou mojí pracovní náplně je rodinná terapie zaměřená na psychosomatické stonání, tedy chronické neprospívání jednoho nebo více členů rodiny. Více na poradnamarkova.cz.

 

Ve své práci vycházím z principů psychodynamické terapie, systemické rodinné terapie a psychosomatiky, využívám arteterapii. Moje hlavní téma je rané nastavení základního životního pocitu a celoživotní vznikání a prožívání identity člověka. 

 

Absolvovala jsem teoretický studijní program a pětiletý sebezkušenostní výcvik v oboru Psychologie - Arteterapie na Jihočeské univerzitě. V Ateliéru ak. mal. Ženaté jsem prošla třemi řadami arteterapeutického semináře, základy biodynamické psychoterapie jsem se učila u M. L. Boysen. Dokončila jsem čtyřletý výcvik v libereckém Institutu rodinné terapie a psychosomatické medicíny akreditovaný pro zdravotnictví (V. Chvála, L. Trapková). Jsem členkou národní společnosti rodinných a systemických terapeutů SOFT, České asociace pro psychoterapii a profesního sdružení Arteterra. 

 

Svým projektem ARTEKRUHY představuji artefiletiku a arteterapii širší veřejnosti. Věřím, že především ve společenství druhých lidí je člověk schopen nahlédnout a kultivovat svůj osobní příběh a jeho nové epizody pak využít k vlastnímu naplnění i ke službě celku. 

 

V psychosomatických pracovních skupinách se ve spolupráci s lékaři věnuji doplňkové péči o pacienty; zabývám se duševním a mezilidským rozměrem jejich stonání a jejich jedinečnou cestu k uzdravení.

 

Žiju v malém jihočeském městě. Jsem vdaná, mám tři dospělé děti.

Psychoterapie a psychosomatická poradna

Ing. Bc. Vladislava Marková

Poliklinika U Tří lvů

U Tří lvů 294/4

370 01 České Budějovice

tel. 606 242 630

email: vladka.markova@gmail.com

​IČ 482 35 601

​Číslo účtu: 104 657 1014/3030

Parkování na Senovážném náměstí
(5 min. chůze)

bottom of page